Povedali o mne a k môjmu pôsobeniu – najoceňujúcejšie vyjadrenia matiek

Eva Š. – má dvojmesačné dieťatko, dobre priberajúce, ale – je nepokojná, málo spí cez deň,  je prevažne mrzutá, umrčaná až plačlivá. Evka napísala:

Dobrý deň Alenka :) Dlho som sa neozvala, ale už som si povedala, že Vám musím napísať, ako sa máme fajn :) Najradšej by som po každej vete capla smajlíka, lebo ozaj u nás zavládol veľký pokoj a pohoda (aj keď niekedy u mňa strašia zlé stavy prichádzajúce skôr zo samoty, keď je manžel preč – ale to po dni pominie a opäť je všetko ok). Elenka bude mať budúci týždeň 5 mesiacov, každý deň na nej pozorujem obrovské zmeny, veľmi vyrástla, je taká špagetka, po tatikovi. Často mi slzy vyhŕknu od šťastia, čo dokáže.

Každý boží deň sa šatkujeme, spievame a recitujeme, ako ste mi poradili. Keď si beriem šatku, je to pre ňu signál, že sa ide papať a spinkať, spinká v priemere (niektoré dni je to však úplne inak, čo je, myslím, normálne) 5 hodín denne :) Síce som vždy na lopte, ale principiálne mi to vôbec neprekáža, je to čas mojej kreativity, už v tehotenstve som začala štrikovať … a tak sa tomu venujem počas jej spánku :)

Och Alenka, ja by som Vám stále chcela ďakovať za všetky Vaše podporujúce slová a rady aj mimo dojčenia… Dokonca som si zaužívala každý deň piť zelený jačmeň, zadovážila som si melasu a ozaj cítim zmenu. Aj keď máme horšiu noc, tak nie som taká unavená… A Elenka je tiež zvyknutá aj na náš spoločný ranný rituál, ona je pozorovateľ, ja vykonávateľ cvikov 5 Tibeťanov… ani nemukne pri sledovaní toho cvičenia :)

Komunita na Fb (Vnímaví a kontaktní rodičia), ktorú ste mi odporučili, mi tiež dáva veľmi veľa, kopa informácií je pre mňa úplnou novinkou, nehanbím sa to priznať, ozaj sa niekedy čudujem môjmu malému rozhľadu. A veľmi fandím všetkým Vašim “pacientkam”, teším sa z ich úspechu a vidím a cítim, že mnohé maminky vedia, že ich úspech je vďaka Vášmu skvelému, pre mňa nenahraditeľnému pôsobeniu – optimizmu a úsmevu. Pri mojom odchode z práce mi jedna mamička mojej žiačky poblahoželala k bábätku, avšak úprimne mi povedala, že sa na druhej strane neteší (bola veľmi priamočiara)… že by bola rada, keby ma mohla naklonovať :) To bola pre mňa obrovská satisfakcia za moju prácu. Ak by to bolo také ľahké, klonovala by som Vás :)

Pekný deň Vám priať nemusím, lebo viem, že Vás každá maličkosť dokáže potešiť a budete mať nie pekný ani krásny, ale prenádherný deň, aj to nie iba jeden, ale každý… My, ostatní, by sme sa mali radovať z maličkostí ako Vy, najprv ich však musíme nachádzať :)

Jedna Vaša “pacientka” Eva

 

Peťka s Nadenkou 31.3.2015Petra, druhorodička (2015), ktorá od tohto hodnotenia už má tretie bábätko a stále profituje z mojich rád (synček sa narodil v máji 2017)

 

Ste perfektna, empaticke pocuvanie je zakladom kazdeho terapeutickeho rozhovoru. Pocuvanie vsetkymi zmyslami, nielen usami. Tak ako to robite aj Vy. Mate uzasny cit, postreh, odhad a intuiciu. Ako tak citam vase pribehy a aj podla svojho pribehu si coraz viac uvedomujem, ze to co robite a co prevazne mamičky potrebuju, je nie ani tak poradit technicky co a ako robit, ale skor pochopit pocizty matky – psychicku podstatu naoko technickeho problemu, dynamiku vztahu s dietatom, kontext ich zivotnej situacie, psychicke nastavenie matky… v mojom ponimani sa teda z poradenstva stava terapia, je to v mnohych pripadoch vystiznejsie pomenovanie. Spominali ste v inom pribehu plejady slov matky – to je len obranny mechanizmus (deflexia v gestallt terapii), stretava sa s tym casto v terapeutickom procese a je to sposob ako sa vyhnut silnym a mozno bolestnym pocitom (stratia sa v slovach), ale Vy to mate tazsie, lebo musite casto zmaknut v priebehu jedneho poradenskeho stretnutia. Klobúk dolu! (Mgr. Petra Páneková je psycholgička, matka dvoch dievčatiek a jedného syna, stretli sme sa po narodení druhej koncom apríla 2015.)

 

Moja menovkyňa, Alenka z kurzu na jar 2017:

Alenka, ani netušíte aká som rada, že som si vybrala práve váš kurz! Všetko ohľadom dojčenia a ostatné k pôrodu ma veľmi oslovilo. Ale úžasne zabodoval u mňa aj koučing, teda napríklad ako si človek má udržať sebaúctu aj keď rodí. Ako má komunikovať s personálom, ako si má požiadať čo chce, čo si vybral. To ma veľmi povzbudilo, dalo mi to nástroje ustáť všetko! A porodiť dôstojne. Všetko išlo ozaj dobre a najmä som vedela ako komunikovať svoje pocity, čo áno a čo nie. To bolo veľmi fajn! A tiež bolo pre mňa úžasne dôležité vedieť čo robiť, aby sme spontánne dojčili. A podarilo sa! Bez akýchkoľvek problémov, až som sa divila. Sme doma už dva týždne a nepotrebujem Vás volať :) ani sa radiť! Všetko viem! :) Srdečne Vám ďakujem ešte raz a budem dávať reporty ako sa máme. Vaša Alena